Co přesně má váš web dělat, abyste z něj měli radost?

Zodpovězení téhle jedné otázky spolehlivě nasměruje vaše psaní či plánování obsahu správným směrem.

Jasný cíl webu. O jeho důležitosti mluvím hned v první lekci svého online kurzu . Teď mě k tomu ale napadl jeden hezký příklad z praxe.

Týká se jazykové školy, se kterou jsem před časem spolupracovala. A když se dnes dívám zpátky, tak právě stanovení nového cíle webu bylo nakonec jednou z hlavních změn v celé komunikaci.

  • Původní cíl jazykovky na webu byl:

/Prodat jazykový kurz/

 

Konkrétně přivést návštěvníky k vyplnění objednávkového formuláře konkrétního kurzu
  • Nový cíl, který jsme si během procesu přepisování pojmenovali:

/Domluvit schůzku/

S šéfem jazykovky, který zjistí potřeby a motivace studenta a podle toho mu pomůže vybrat nejvhodnější kurz
Nový cíl webu: Domluvit schůzku a na té pak vybrat vhodný jazykový kurz

Co jsme tou změnou sledovali?

  • Vyšší konverze na webu: Lidé už nemusí tápat v tom, jakou úroveň angličtiny vlastně mají, vedeme je k jednoznačnému kroku, který je pro všechny stejný
  • Maximální využití tváře celého byznysu: Majitel školy a hlavní lektor je sympaťák, kterého studenti milují od první chvíle. Čím více lidí ho potká na živo, tím více jich nakonec do školy opravdu nastoupí
  • Podporu byznysově výhodnějšího produktu: Na schůzce se lidé často rozhodnou pro zábavnější a akčnější skupinkové lekce. Na začátku, když o výuce nic nevědí, a nikoho ve škole neznají, se ale většinou stydí. Automaticky proto volí individuál.  

Jak byste mohli zpřesnit či změnit cíl webu vy?

Pokud s tím chcete pomoci, naskočte do mého online kurzu a pusťte si první lekci. A také se na vás těším v podpůrné skupině na Facebooku, kterou jsem pro všechny odhodlané psavce založila.

Online kurz: Jak přepsat web?
Podpůrná skupina pro všechny, kdo to z vlastním webem myslí vážně

Máte e-shop? Mějte v něm ty nejlepší prodavače

Víte, že popisky vašich produktů jsou vaši prodavači? Můžou být buď otrávení a nejistí, nebo celou duší nadšení a přesvědčiví. Podívejte se ještě, jak popisky vyladit.